Шкупи запиша победа против Ренова со 4-3 на Чаир, прекрасен гол на Шаља од 30 метри за гостите од Џепчиште.

Ако е за утеха на Ренова во поразот од Шкупи на Чаир каде беа постигнати седум гола, секако е погодокот на Шаља во 42 минута а реализираше од 30 метри, засега е гол на сезоната во ПМФЛ.