Голчиште постигна  Немања Босанчиќ, израмни за Струга на дуелот со Борец во осминафиналето на Купот.

Борец прв поведе со гол по само 6 минути игра, но Босанчиќ запиша неверојатен погодок во 35 минута за 1-1 по првиот дел.