Вест Хем води против Динамо во Загреб, откако Деклан Рајс успеа со неверојатен гол да донесе водство за тимот од Лондон.

Тој успеа да искористи еден грешен пас на средината на теренот во дуелот против тимот од Хрватска и да донесе водство за својот тим во рамките на Лига Европа.

Погледнете го одличниот гол на Деклан Рајс: