Лидс Јунајтед и Арсенал одиграа без голови, средба од 9 коло во Премиер лигата, Алиоски го одигра целиот натпревар учествуваше во инцидентот со Пепе по кој најскапиот играч на „топџиите“ доби црвен картон.

Во 52 минута Пепе кој е најскапиот играч на Арсенал со глава го удри македонскиот репрезентативец, доби црвен каротон од судијата Тејлор.

Ова беше дуел со глава, налик на оној меѓу Матераци и Зидан, Алиоски практично изнуди црвен за Николас Пепе.