Непоканет гостин на мечот меѓу Германија – Франција во Минхен, откако падобранец слета на стадионот и го прекина дербито за момент.

На „Алијанц Арена“ човекот испрати порака против загадување на воздухот, обезбедувањето експресно реагираше и веднаш го „решија“ проблемот.