Шкендија и Работнички во моментов во Тетово го играат натпреварот од 23 коло во ПМФЛ, тимот од Скопје поведе со гол од корнер.

Херера нафрли во 54 минута во шеснаесетникот на Шкендија, Захов несмасно реагираше, топката заврши зад неговиот грб.