Голот на Елиф Елмас во Москва не беше доволен неговиот Наполи да победи во дуелот против Спартак Москва.

Домаќините на овој меч славеа со 2:1 во рамки на групната фаза од Лигата на Европа.

Покрај голот Елиф Елмас имаше уште една и тоа двојна голема шанса, но голманот на Спартак, Александар Селихов успеа да го спречи двојниот обид на нашиот дијамант.

Погледнете ја двојната шанса на нашиот дијамант: