Шкендија победи со 3-1 во Битола против Пелистер, голот за 1-1 на Ахмеди долго ќе се прераскажува во ПМФЛ.

Ахмеди погоди за 1-1 во 23 минута кога израмни , ремек дело од слободен удар.