Урал загуби од Арсенал Тула 1-3 на домашен терен, но ако е за утеха, домашните постигнаа спектакуларен гол во првенството на Русија.

Ерик Бицфалви во 38. минута реагираше мастерално, со „ножички“ го реши противничкиот голман, гол кој ретко се гледа.