Борусија Дортмунд на гости го победи Волфсбург со 2-0, двата гола се дело на Ерлинг Халанд, Норвежанецот ја потврди својата екстра класа.

Вториот извонреден, им побегна на противничките играчи, ја претрча цела половина и погоди.