Во рамки на „Интернационалниот Куп на шампиони“, Тотенхем го победи Јувентус, интересен натпревар со пет голови и еден кој е вистинско ремек дело на Хари Кејн во 93 минута, гол од центар за победа на Англичаните.

Голот вреди да се погледне  повеќе пати :