Фудбалерите на Струга славеа на гостувањето кај Македонија Ѓорчер Петров со 3:2 во најнеизвесниот натпревар од ова коло во кое Шкендија ја потврди шампионската титула.

Голот на натпреварот, а најверојатно и на колото го постигна Босаниќ од слободен удар во 89 минута.