Беласица загуби од Шкупи ама голот на Зоран Ивановски ќе се прераскажува, постигна ефектен гол во 60 минута кога намали на 2-1.

Ивановски шутираше неодбранливо за голманот на Шкупи, ремек дело и гол на 14 коло во ПМФЛ.