Во рамки на 31. коло од ПМФЛ, Работнички на домашен терен денес ремизираше против екипата на Македонија Ѓ.П  со резултат 2:2.

Сите четири погодоци во овој дуел беа постигнати во првиот дел, додека вториот се играше релативно мирно без посебни закани по головите.

Резултатот го отвори Робсон во 7. минута за водство на гостинскиот тим, оба веше ремек дело , голчиште за насловни шпици од ПМФЛ.