Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев влезе во класта на играчи кои постигнале најмалку 100 голови во Серија А откако беше стрелец на двата гола за Џенова во ремито со Џенова.

Пандев сега е дел од листата на 86 фудбалери кои од 1929 година по до денеска постигнале најмалку 100 голови во најсилната лига на Апенините.

Пандев сега е во друштво на легенди од рангот на Меаџа, Тоти, Баџо, Батистута, Ибрахимовиќ, Виери, Шевченко, Тони, Дел Пјеро….

Воедно Пандев стана првиот фудбалер од Македонија кој постигна 100 голови во една од топ 5 лигите во Европа.

Браво Гранде Горан Пандев, браво легендо….