Манчестер Сити тотално го декласираше Вотфорд во воведните 20 минути од натпреварот од 6 коло во Премиер лигата.

Давид Силва во 1 минута, Агуеро од Пенал во 6 минута па Марез од слободен удар во 12 минута за 3:0. На ова се придодаде Бернардо Силва во 15 минута а Агуеро со својот втор гол во 18 минута ги постави „воведните“ 5:0 …

 

Останува отворено како ќе заврши овој натпревар и дали Сити ќе продолжи да ја полни мрежата на Фостер.