Барселона полесно од очекуваното се справува по првите 45.минути со Хетафе и има водство од 2-0.

„Каталонците до ова водство дојдоа преку Гризман и Роберто во финишот на првото полувреме, а претходно гостите постигнаа погодок кој беше поништен поради офсајд.