„Милионерите“ ја запишаа првата овосезонска победа во Лигата на шампионите на УЕФА откако славе на гостувањето кај Славиа Прага со 2:0 во второто коло од групата Ф.

Младиот крилен бек, Хакими ги постигна двата гола за Борусија Дормунд, во 35 и во 89 минута и со ова ги докажа своите голгетерски квалитети.

 

Во следното коло Борустија Дормунд ќе му гостува на Интер а натпреварот е закажан за 23 октомври.