Борусуја Дортмунд  води против Клуб Бриж во Лигата на шампионите, стрелец на голот е Ерлинг Халанд кој реализираше за предност на „милионерите“ по 18 минути игра.

Халанд е едноставно машина за голови, постигнува голови на секој натрпевар, на последните четири има вкупно осум.