Наполи води на полувреме против Интер со автоголот на голманот Самир Хандановиќ во 36-тата минута.

Ваквиот резултат во моментов најмалку му одговара на актуелниот шампион Јувентус, бидејќи доколку Наполи успее да слави против најверојатно новиот шампион, тогаш ќе се израмнат со Јувентус, кој во моментов е на четврата позиција.

Погледнте го автоголот на Хандановиќ­: