По средбата од осминафиналето на ФА Купот меѓу Тотенхем и Норич, која заврши со победа на гостите, се случи несекојдневен инцидент.

Играчот за врска на Тотенхем, Ерик Дајер, се качи на трибина и се степа со навивач на својот клуб кој го навредил него и брат му.