Манчестер Јунајтед се избори за убедлива победа од 5:0 против Лајпциг во 2 коло од групата Х во Лигата на шампионите.

Избраниците на Солскјер одиграа одличен натпревар. Гринвуд погоди во 21 минута по асистенцијата на Погба.

Во второто полувреме Рашфорд го замени Груинвуд и постигна три гола, во 47 во 78 и во 92 минута.

 

Петиот гол за Јунајтед беше дело на Марсијал од пенал во 87 минута.