Арсенал и Вулверхемптон во моментов го играат последниот натпревар во Премиер лигата од денешната програма, резултатот пред крајот е 1-2 за гостите.

На средбата страотен дуел имаа  Хименес и Луис, во 5 минута мораше со носилка да го напушти теренот играчот на Вулверхемтпон.