ПСЖ без Нејмар во составот се соочува со проблеми против Рен во Супер Купот на Франција. Аутсајдерот поведе со голот на Хоноу во 13 минута, акција која ја изненади одбраната на парижаните и го збуни нивниот голман, Ареола.