Поранешниот играч за врска на Арсенал, а сега на Вест Хем, Џек Вилшер го преплаши својот соиграч Деклан Рајс, кој денес слави роденден.

Вилшер се сокри во машината за перење алишта и сочека пред него да се појави славеникот.

Реакцијата на славеникот е вонсериска.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy birthday Deccers! Enjoy your day mate 💙👊🏼😂 @declanrice

A post shared by Jack Wilshere (@jackwilshere) on