На мечот меѓу Мајнц и Аугсбург, напаѓачот на домашните Таиво Авонији, заработи страшна повреда на главата по сударот со еден противнички играч

Тоа беше виситнки нокаут, Таиво Авонији го извлече подебелиот крај и беше пренесен во болница. Детали за повредата се очекуваат во текот на утрешниот ден.