Хрватите „полудеа“ по голот на Лука Модриќ, Реал Мадрид загуби од Шахтјор со 3-0, но голот на Лука ќе се прераскажува долго.

Модриќ беше еден од најдобрите играчи кај „кралевите“, постигна супер гол, во Хрватска сметаат дека тоа ќе биде еден од најубавите во ЛШ сезонава.