Навивачите на Ференцварош важат за едни од најжестоките во Унгарија, вечерва ќе ги има и на „Максимир“ за време на мечот со Динамо  Загреб во квалификациите за Лигата на шампионите.

ELINDULTUNK!

Gepostet von Green Monsters am Dienstag, 6. August 2019

Околу 1500 ќе ги има во престолнината на Хрватска, полицијата превзема огромни мерки за безбедност во пресрет на овој дуел од висок ризик.

„Green Monsters“ е името на озлогласената навивачка група која со запалени притоехнички средства тргна кон Загреб.

Gepostet von FradiMob am Dienstag, 6. August 2019