Жозе Мурињо конечно може да биде задоволен по целокупното издание на фудбалерите на Тотенхем откако денеска го совладаа Кристал Палас со убедливи 4:1.

Герет Бејл ги постигна воведните два гола, по аситенции на Хари Кејн.

На ова се надоврза Англичанецот со два гола, од кои оној за 3:1 во 52 минута беше вистинско ремек дело.

Во следното коло Тотенхем ќе му гостува на Арсенал во градското дерби