Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар по повод 50 годишнината на клуб состави тим идеален тим составен од играчи кои го носеле дресот на првакот на Франција.

Во идеалниот тим на Нејмар се: Буфон, Дани Алвес, Алекс, Давид Луиз, Максвел, Бекам, Мота, Нене, Роналдињо, Веа и Ибрахимовиќ.