Златан Ибрахимовиќ е пред суспензија откако по еден дуел со противничкиот играч Ел Монир тој заврши во болница и најверојатно ќе биде опериран.

Дисциплинската комисија на МЛС ја анализира снимката по овој дуел на дербито меѓу ЛА Галакси и Лос Анџелес, Ибрахимовиќ жестоко влезе во овој дуел по кој Монир се здоби со сериозна повреда на лицето.

Според информациите од САД, Ибрахимовиќ се соочува со подолга суспензија.