Златан Ибрахимовиќ во зимскиот преоден рок можно е да се врати во Европа. Легендарниот напаѓач денеска наполни 38 години а во декември ќе остане без клуб откако ќе му заврши договорот со ЛА Галакси.

Ибрахимовиќ со видео порака која најверојатно се однесува до Сапонари од Џенова најави дека се враќа во Серија А.

„Еј Рики дали си подготвен ? Доаѓам во Џенова за да го освојам скудетото“ – вели Ибрахимовиќ.