Златан Ибрахимовиќ е познат пос војот чуден темперамент, пред две години со неверојатна реакција за експресен црвен картон.

Швеѓанецот како играч на ЛА Галакси, му залепи шлаканица на играчот на Монтреал, Михаел Петрасо, по прегледувањето на снимката со ВАР, Ибрахимовиќ доби црвен картон.

Ибраимовиќ е познат по вакви потези, често е во фокусот на вниманието со реакции кои и денеска се прераскажуваат.

 

Ibrahimovic sent off for a slap!

Don't step on the lion's paw! 🦁😡Zlatan Ibrahimović was given his marching orders for slapping his opponent via VAR! 🎥Full story: skysports.tv/85Gc8z

Gepostet von Football Daily am Dienstag, 22. Mai 2018