Милан го совлада тимот на Спарта Прага со 3-0, Златан Ибрахимовиќ асистираше при првиот гол, а потоа врз Швеѓанецот беше направен пенал.

Ибрахимовиќ ја превзеде одговорноста да го изведе пеналот, но не успеа да ја погоди мрежата, реагираше во негов стил.