Јувентус загуби од Лион на првата средба од осминафиналето во Лигата на шампионите, поразот од 1-0 сигурно ќе ги мотивира играчите на „старата дама“ на реваншот во Торино, еден момент пред мечот со тимот од Франција предизвика големо внимание.

Бонучи пред натпреварот со пофални зборови за Матуиди но за чудо, токму овие двајца фудбалери се испокараа на загревањето пред средбата со Лион, а причината беше во  незалагањето на Матуиди.

Имено, Матуиди не се најде вчера во стартниот состав и на загревањето се однесуваше лежерно, поради што и збесна Бонучи.

Мрдни, мрдни се, ако не играш не значи дека така треба да тренираш“, урлаше Бонучи.