Мауро Икарди најверојатно ќе биде во почетниот состав на ПСЖ за натпреварот со Стразбур овој викенд.

Според лекарскиот тим на ПСЖ, Аргентинецот ги успеал да се врати во форма откако ова лето беше „заборавен“ од Интер за време на подготовките.

Томас Тухел оваа вест ја дочека со радост откако било јасно дека Нејмар повторно нема да биде во игра поради стомачен вирус.

 

View this post on Instagram

 

⚽️🔴🔵 . . #dugout @officialdugout #icardi #mauroicardi

A post shared by Μαυʀɸ Iϲαʀδι (@mauroicardi) on