Додека чека разврска околу заминувањето или останувањето во ПСЖ, Мауро Икарди ужива на езерото крај Комо во Италија.

Напаѓачот на ПСЖ активно го користи времето за одмор со сопругата Ванда, покажа дека е успешен и во водени спортови.

View this post on Instagram

🇮🇹

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on