Аталанта води со 1-2 на гости кај Валенсија, двата гола екипата од Бергамо ги постигна од пенал.

Валенсија загуби во Италија со 4-1, сега губи со 2-1 пред празни трибини, се чини дека Аталанта ја делат само рутински втори 45 минути до пласман во четвртфиналето.

Иличиќ погоди во 3 и 42 минута од пенал, за Валенсија голот го постигна Гамеиро кога израмни на 1-1.