Најдобриот стрелец минатата сезона во Серија А Чиро Имобиле не чекаше долго за својот првенец во новата сезона во Лигата на шампиони.

Имобиле се најде на вистинското место и веќе во 6 минута го постигна својот прв гол во ЛШ за водство на Лацио во Рим против Борусија Дортмунд.