Наполи води против Рома на дербито во калчо лигата со 1-0, единствениот гол е делона Инсиње кој погоди на маестрален начин.

Инсиње постигна убав гол во 31 минута од слободен удар, голот го посвети на Диего Армандо Марадона. Елиф Елмас е на клупата за резерви, чека шанса за настап против екипата од Рим.