Финаниските проблеми се во втор план за играчите на Интер кои против Сампдорија покажаа доблест и храброст и славеа со убедливи 5:1.

Гаљардини, Санчез на два пати и Пинамонти и Мартинез по еднаш го совладаа противничкиот голман.

За гостите единствениот гол го постигна Кеита во 35 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore