Интер поведе со голот на Лаутаро Мартинез во 5 минута, во еден од натпреварите кој треба да е дерби во шестото коло во Серија А.

Но гостите од Бргамо израмнија со голот на Малиновски во 30 минута, ремек дело на Украинецот, Хандановиќ немаше шанси да го одбрани тој шут. До крајот на првиот дел, пресврт со голот на Толои.