Фудбалерите на Интер славеа на гостувањето кај Сасуоло со 3:0 и со ова се доближија на два бода до лидерот Милан кој има и натпревар помалку.

Санчез во 4 минута, Чирчес во 14 со автогол и Галинарди во 60 минута беа главните виновници на гостинската победа на Интер.

Во следното коло Интер ќе ја дочека Болоња а Сасуоло ќе гостува кај Рома.

Standings provided by SofaScore LiveScore