Интер за само 24 минути има водство над Лече со 2-0, последен натпревар од првото коло калчо лигата во новата сезона.

Головите за Интер ги постигнаа Марсело Брозовиќ и Стефано Сенси во 21 и 24 минута. Голот на Брозовиќ прекрасен.