Актуелниот првак во Серија А, Интер и официјално го потврди изгледот на новиот гостински дрес за престојната сезона.

На дресот е потврден и новиот спонзор кој го менува „Пирели“. Дизајнот е како што и беше најавен неофицијално а навивачите се со поделени мислења.