Интер Мајами загуби на премиерниот меч во МЛС, беше поразен од Лос Анџелес ФЦ со 1-0, решавачки беше голот на Карлос Вела во 44 минута.

Клубот чиј сопственик е Бекам на дресовите ја немаше рекламата на „Qatar Airways“  бидејќи доцни изградбата на стдионот кој ќе го носи името на оваа позната авиокомпанија.