Без многу да навлегуваме од прикажаното на Интер и на Наполи, по првото полувреме од реваншот во Купот на Италија ќе издвоиме:

Интер поведе со голот на Ериксен од корнер во 2 минута а Наполи дојде до израмнување во 41 минута преку Мертенс.