Актуелниот шампион на Италија, Интер славеше на гостувањето кај Емполи со 2:0 во 10 коло од Серија А.

Д`Амбросио го постигна првиот гол во 34 минута, во 52 минута домаќините останаа без исклучениот Ричи, победата за Интер ја потврди Димарко во 67 минута.

Лацио со голот на Педро славеше проритв Фиорентина со 1:0. Рома со пресврт го совлада Каљари со 2:1.

Standings provided by SofaScore LiveScore