Реал Мадрид води со 1-0 во Милано против Интер по првиот дел, единствениот гол е дело на Еден Азар од пенал.

Дека на Интер не му с епишува добро во второто полувреме и фактот што Видал заработи црвен картон па тимот од Милано цело второ полувреме ќе го игра со играч помалку и гол негатива.