Моисе Кин ќе го носи дресот на Евертон во следните пет години откако денеска го комплетираше трансферот од Јувентус.

„Карамелите“ на „Старата Дама“ и платија 36 милиони фунти а од Кин ќе очекуваат форма која ќе потсети на ерата на Лукаку на „Гудисон Парк“.